Chelsea deklasirao Eveton, Palmer odigrao utakmicu karijere

U okviru 33. kola Premier lige, Chelsea je na svom terenu dočekao ekipu Evertona, a utakmica je završena visokim rezultatom od 6:0. Domaći fudbaleri su u ovu utakmicu ušli nakon neriješenog rezultata protiv Sheffield Uniteda u posljednjem kolu, dok je Everton slavio na svom terenu protiv Burnleya rezultatom 1:0.

Chelsea je sjajno otvorio utakmicu, a posebno je briljirao Cole Palmer, koji je već ovu sezonu istaknut kao jedan od najboljih igrača. Palmer je prvi gol postigao u 13. minuti nakon asistencije Jackosona, a samo pet minuta kasnije ponovno je svladao Pickforda za drugi gol. Hattrick je kompletnirao u 29. minuti nakon velike greške golmana Evertona. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Jackson je postigao gol nakon asistencije Cucurelle, postavivši rezultat utakmice na 4:0. Palmer je svoju sjajnu utakmicu okrunio golom u 64. minuti, postavivši konačan rezultat utakmice na 5:0. Konačan rezultat utakmice postavio je Gilchrist u 91. minuti utakmice.

Chelsea – Everton 6:0

(Palmer 13’, 18’, 29’, 64’, Jackson 44’, Gilchrist 91’)