Botev Plovdiv osvojio Kup Bugarske, odlična partija Hidajeta Hankića

Bosanskohercegovački golman, Hidajet Hankić sa svojim Botev Plovdivom novi je šampion bugarskog Kupa.

Botev Plovdiv koga sa klupe predvodi Dušan Kerkez, a čiju mrežu čuva Hidajet Hankić novi je osvajač Kupa Bugarske nakon što je u finalu ovog prestižnog takmičenja savladao prošlogodišnjeg osvajača i branioca titule, ekipu Ludogoretsa.

Iako se radilo o finalnom susretu, utakmica je počela prilično otvoreno pa su već u ranoj fazi viđena dva gola, prvi su u četvrtoj minuti došli igrači Boteva, a strijelac gola bio je Antoine Conte. Radost gostiju trajala je samo četiri minute jer je Kwadwo Duah u osmoj minuti poravnao rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena, novi gol Boteva, u listu strijelaca upisao se još jedan igrač sa naših prostora, hrvatski internacionalac, Martin Sekulić.

Početak drugog poluvremena donio je povećanje prednosti Hankićeve ekipe, mladi Nigerijac, Emmanuel Umeh u 58. minuti donosi prednost Botevu od 1:3. Ludogorets se nije predavao, a Rwan Cruz u 71. minuti vraća kakvu takvu nadu aktuelnom osvajaču da će moći odbraniti titulu. Rezultat se ipak do kraja nije mijenjao iako je Ludogorets imao penal u posljednjim minutama susreta, Cruz je preuzeo odgovornost, ali je promašio, što je značilo da je Botev novi osvajač Kupa.

Za ekipu iz Plovdiva je ovo četvrti trofej osvajača Kupa u klupskoj historiji, a posljednji put su pehar podigli u sezoni 2016./17., a za njihovog trenera Kerkeza je to bio drugi trofej u trenerskoj karijeri, prvi je osvojio sa AEL Limassolom. Bosanskohercegovačkom golmanu, Hankići bio je ovo prvi put u seniorskoj karijeri da osvoji neki veliki trofej.