Borac golom Grahovca stigao do pobjede, ponovo su na +10 u odnosu na Zrinjski

Završena je druga utakmica 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, gdje Borac na svom terenu dočekuje ekipu Sloge. Utakmice je završena rezultatom 1:0 u korist domaćih fudbalera. Domaći su u ovu utakmicu ušli nakon remija u Mostaru protiv Veleža, dok su gosti poraženi u Modriči od Željezničara rezultatom 0:3.

U toku je druga utakmica 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, gdje Borac na svom terenu dočekuje ekipu Sloge. Trenutni rezultat utakmice je 1:0 u korist domaćih fudbalera. Domaći su u ovu utakmicu ušli nakon remija u Mostaru protiv Veleža, dok su gosti poraženi u Modriči od Željezničara rezultatom 0:3.

Borac i Sloga su se već sastali dva puta ove sezone, a oba puta su pobjedu odnijeli Banjalučani. Na domaćem terenu slavili su sa uvjerljivih 5:0, dok su na gostovanju ostvarili pobjedu rezultatom 0:4.

Domaći fudbaleri su poveli iz prve prave prilike. Blagaić je uposlio Grahovca koji je matirao Traku i postigao svoj treći gol u sezoni. Gosti su prvi put zaprijetili u 15. minuti kada je defanzivac Nikolić šutirao, ali je lopta otišla iznad gola domaćih. Minut kasnije, Sloga je imala jako dobru šansu kada se Redžić našao u odličnoj poziciji, ali je Milošević odbranio njegov udarac.

Nakon toga, utakmica je postala prilično dosadna bez pravih prilika, iako je Borac imao veći posjeda. U 29. minuti, Veslinović je ubacio loptu sa lijeve strane, Redžić je pokušao glavom, ali je Milošević bio siguran. Minut kasnije, Vuković je dobro ubacio, Blagaić šutirao, ali je Trako sjajno odbranio njegov udarac.

Jagodić je obavio prvu izmjenu u 39. minuti, zbog povrede Veselinovića koji je zamijenjen Božičkovićem. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika, te je rezultat ostao 1:0 u korist Borca.

Mladi Savo Sušić je napustio igru na poluvremenu, a umjesto njega je ušao Ranko Jokić. U drugom poluvremenu, prvi su zaprijetili gosti. Mrkaić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Nekoliko minuta kasnije, Nikolić je napravio nešto oštriji start i zbog toga je dobio žuti karton.

Hererra je isprobao svoj šut u 50. minuti, ali je bio neprecizan. Velika prilika za Slogu dogodila se u 53. minuti. Popara je šutirao, Milošević odbranio, ali Mrkaić nije uspio “ubaciti” loptu u mrežu, propuštajući tako najbolju priliku za goste. U istom minutu, Marčetić i Jurilj su napustili teren, a umjesto njih su na terenu bili Lukić i Kvržić.

Jagodić je izveo Nikolića i Popara, a u igru su ušli Tahrić i Batar. Međutim, Tahrić nije proveo ni deset sekundi na terenu prije nego što je zaradio žuti karton, što je bila prilično čudna scena. U 60. minuti, Vuković je centrirao, ali se Lukić nije najbolje snašao i šalje loptu pored gola Trake. Ponovo su kombinirali Vuković i Lukić, ali je Trako dobro reagirao i obranio pokušaj Lukića.

Rezervista Lukić je nastavio prijetiti nakon centaršuta Herrere, ali lopta je otišla pored gola gostiju. U 69. minuti, Mrkaić je sjajno spustio loptu Redžiću, koji je šutirao, ali je Milošević bio oprezan i dobro reagirao. Nekoliko minuta kasnije, Kulašin je pobjegao svom čuvaru, šutirao, ali je Trako obranio njegov pokušaj.

Lukić se još jednom našao u dobroj poziciji, ali nije uspio matirati golmana Traku. Do kraja utakmice nije bilo značajnih prilika, te je rezultat ostao 1:0 u korist domaćih.

BORAC: Milošević, Ćelić, Marčetić, Nišić, Šušić, Blagaić, Čavić, Vuković, Herera, Grahovac, Jurilj

SLOGA: Trako, Grabež, Varga, Nikolić, Redžić, Milanović, Popara, Kvesić, Predragović, Veselinović, Mrkaić

Borac – Sloga 1:0 (Grahovac 9’)