Bologna slavila u Napulju i napravila novi korak ka plasmanu u Ligu prvaka

U okviru 36. kola Serie A, Napoli je na domaćem terenu dočekao Bolognu koja važi za jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone Serie A. U susretu koji je bio direktni dvoboj ekipa koje se bore za plasman u Ligu prvaka bolji su bili gosti koji su slavili sa 0:2.

Napoli je u očajnoj formi dočekao Bolognu sa četiri utakmice bez pobjede dok su gosti stigli sa nizom od sedam uzastopnih utakmica bez izgubljene utakmice.

Gosti su svoju dobru formu dokazali i u Napulju jer je već u 9. minuti Dan Ndoye pogodio za 0:1, a samo tri minute kasnije Stefan Posch je postigao drugi gol za ispostavit će se i konačan rezultat susreta.

Napoli je u 21. minut imao priliku smanjiti zaostatak, ali jedanaesterac Politana je odbranio golman gostiju Ravaglia.

Sa nova tri boda Bologna je na trećem mjestu sa bodom i utakmicom više od Juventusa, a Napoli je osmi sa dvije utakmice i jednim bodom više od Fiorentine.

U prvom susretu ovog kola Inter je kao gost savladao Frosinone sa visokih 0:5, večeras je na rasporedu još jedan susret u kome će Milan na domaćem terenu igrati protiv Cagliaria.