Bivši fudbaler Sarajeva odigrao fantastičan meč i zaradio nevjerovatnu ocjenu

Ekipa turskog Boluspora je sa 3:1 savladala ekipu Altaya u okviru 32. kola turske 1. lige.

Iako su imali zaostatak od 1:0 nakon prvog poluvremena, domaći fudbaleri su u drugom pružili odličnu predstavu i došli su do 14 prvenstvene pobjede u sezoni.

Goste je u vodstvo doveo Enes Ogruce u nadoknadi prvog poluvremena. Ali domaći su pogocima Daneila Avramovskog iz 55. i četvrte minute nadoknade vremena, te Nabyja Oulare, kome je Avramovski asistirao, iz 68. minute stigli do pobjede.

Upravo je nekadašnji fudbaler Sarajeva, Daniel Avramovski, proglašen za igrača utakmice a prema ocjenama specijaliziranih statističkih web stranica za fudbal u Turskoj, dobio je maksimalnu ocjenu – 10.0.

Avramovski je u Boluspor stigao u januaru ove godine iz Sarajeva, a za nepuna četiri mjeseca upisao je 15 nastupa, postigao je sedam pogodaka i dodao tome dvije asistencije.

Osim za Boluspor i Sarajevo, Avramovski je u svojoj karijeri nastupao još za Rabotnički, Crvenu zvezdu, OFK Beograd, Vojvodinu, Olimpiju, Vardar i Kayserispor. Također je upisao i osam nastupa za reprezentaciju Makedonije.