Athletic Bilbao nakon penala savladao Mallorcu i osvojio Kup kralja

Athletic Bilbao je osvojio ovosezonsko izdanje Kupa kralja! Baskijski tim u finalu, odigranom u Sevillu, savladao je Mallorcu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta velike borbe rezultat je glasio 1:1.

Dani Rodriguez je doveo Mallorcu u vodstvo u 21. minuti, kada je lopta u gužvi došla do njega.

Izjednačio je Oihan Sancet u 50. minuti, nakon što ga je sjajno u šansu izbacio Nico Williams.

Rezultat se više nije mijenjao ni nakon produžetaka, da bi se pristupilo pucanju penala.

Ključne su bile druga i treća serija, u kojoj Morlanes i radonjić nisu iskoristili penale za Mallorcu. Athletic je sve pogodio i slavio sa 4:2.

Klub iz Baskije je čekao četiri decenije na trofej u Kupu, a ovo je čak 24. put da su ga nogometaši Athletica osvojili. Samo barcelona ima više (31).